Spalio 20 dieną "G" griaudės paskutinis "Spooks" serijos renginys

Spalio 20 dieną, dar nespėjus prasidėti savaitgaliui, ketvirtadienį, "G" raide pažymėtame bunkeryje paskutinį, ketvirtą kartą triukšmaus renginių serija "Spooks". Trejus metus augęs alternatyvios elektroninės muzikos renginys "Spooks" organizatorių sprendimu šį rudenį bus paskutinis.


"Spooks" renginių serija, startavusi prieš trejus metus, kiekvienais metais augo apimdama vis platesnį muzikos spektrą, o apsilankiusių žmonių skaičius organizatorius vertė kiekvieną kartą ieškoti vis didesnės erdvės šiam renginiui. Renginį organizuojantis radijo stoties Jungletrain.net didžėjus ir "Anamorphic Vision" komandos įkūrėjas Recin nusprendė eilinį kartą laužyti nusistovėjusias vakarėlių taisykles ir tikrą savaitgalio šokių šėlsmą pradėti ketvirtadienį.


"Mes tiesiog nusprendėme nebetęsti šios serijos: viskas juk turi pabaigą, ypač rudenį, todėl "Spooks" paskutinė, ketvirta dalis nugriaudės techniškai geriausiai įrengtoje šokių aikštelėje Vilniuje - klube "G". O kad viskas nebūtų labai jau įprasta ir panašu į eilinį penktadienį, mes kviečiame šėlt savaitgalio nuotaikomis jau nuo ketvirtadienio. "Spooks" renginiuose visada lankėsi daugiausia studentai ir panašaus amžiaus jaunimas, o tokiems reiveriams nesvarbu, kokia savaitės diena. Man pačiam ir man šiame renginyje talkinančiam didžejui Rupui taip pat nesvarbu, mums svarbiausia muzika, kuria mes gyvename", – drąsiai mintis dėsto "Spooks" renginį organizuojantis, bene didžiausias Lietuvoje drumfunk drum'n'bass puoselėtojas Recin.


Lenkijos underground scenos senbuvis


Visa "Spooks" renginių serija pasižymėjo išskirtinai stipriai laužyta drum'n'bass muzika, tad paskutinioji – ketvirtoji dalis – nežada nusileisti prieš tai buvusioms. Spalio 20 dienos vakarą į "Spooks" atvyksta Lenkijos underground scenos senbuvis – Bypass.


Daugiau nei dešimt metų jungle ir drum'n'bass muziką prodiusuojantis Bypass savo kūryboje išlaisvina didelę energijos dozę ir visada sugeba patenkinti reikliausius laužytos muzikos gerbėjus. Šiandien Bypass yra ne tik prodiuseris ir didžėjus: 2008 metais kartu su grupe bendraminčių jis įkūrė alternatyvios elektronikos judėjimą "Monosyntetik", kuris intensyviai vykdo alternatyvios elektroninės muzikos propagavimą kaimyninėje Lenkijoje. Bypass kartu su jau Lietuvoje viešėjusiu Laudanum ir Storyteller yra atsakingas už "Monosyntetik" skleidžiamą drum'n'bass, drumfunk ir jungle muziką, o antroji judėjimo pusė yra dedikuota subtiliajai elektronikai ir inovacijų ieškantiems kūrėjams.


Ketvirtojoje "Spooks" dalyje ant scenos taip pat lips gerai žinomi lietuvaičiai Pranza ir DJ ST. Lietuvos interneto padangėse besisukančią, idėjinę ir alternatyvią internetinę radijo stotį "Audiomastering.lt" prižiūrintis Pranza visada pasiruošęs pasidalinti savo muzikiniais atradimais, kuriuos jis vis dar pripažįsta tik vinilinėse plokštelėse. Kitas visada stebinantis lietuvaitis - Ammo ("Alternatyvios muzikos judėjimo organizacija") komandos vedlys, sunkiojo drum'n'bass virtuozas - DJ ST. Na, ir kaip jau įprasta visose "Spooks" serijose, ant scenos lips šį kartą su Lietuvos reiveriais atsisveikinantys renginio šeimininkai - didžėjai Recin ir Rupas.