Intelektualaus drum'n'bass meistras Utah Jazz atvyksta į Vilnių

2012-ųjų vasario 10 Vilniuje pirmąkart koncertuos išties unikalus drum and bass atlikėjas - Utah Jazz iš Didžiosios Britanijos. Muzikantas, sulaukęs milžiniško pripažinimo tarpautinėje scenoje, pristatys geriausius savo kūrinius tiek iš debiutinio, tiek iš naujausiojo albumo.

 

Dešimt metų muzikuojantis, atsakingas už vieną geriausių liquid-funk ir drum and bass istorijos periodų ir vis dar muzikaliai bręstantis Utah Jazz vasario 10 dieną atvyksta į Vilnių! Pristatydamas Lietuvai savo debiutinį albumą "It's a Jazz Thing" ir 2010 metais išleistą "Vintage", Luke'as Wilsonas žada dosnią muzikos kelionę po kokybiškos ir intriguojančios muzikos pasaulį.

 

Po Utah Jazz slapyvardžiu slepiasi vienas iš liquid funk pradininkų, prodiuseris ir remiksų meistras Luke'as Wilsonas. Britas gimė mados ir grafikos dizainerių šeimoje, todėl nuo pirmų gyvenimo dienų paniro į menus. Vaikinas pradėjo miksuoti drum and bass dar mokykloje, įkvėptas LTJ Bukem & Alex Reece. Pačiame karjeros žydėjime atlikėjas pasirinko Utah Jazz slapyvardį. Šis pavadinimas kilo iš JAV krepšinio komandos pavadinimo ir juo Utah Jazz norėjo pabrėžti savo prieraišumą 90-ųjų "Jazz-Jungle" garsui.

 

Debiutinis muzikanto albumas, besivadinantis "It's a Jazz Thing", pasirodė 2008-aisiais. Šis diskas įtvirtino Utah Jazz kaip vieną didžiausių cross-over d&b atlikėjų visoje šio šimtmečio pusėje. Užleidęs pirmenybę Chase & Status, "It's a Jazz Thing" užemė antrąją poziciją "Mixmag" žurnalo Top 50 apklausoje.

 

 

"It's a Jazz Thing" buvo išleistas "V recordings" įrašų kompanijoje (pirmieji Roni Size & Dj Marky namai), padedant Bryanui G., o radijuje ir klubuose įrašą smarkiai palaikė tokie įtakingi žmonės, kaip Trevoras Nelsonas, Zane'as Lowe, Annie Mac, LTJ Bukemas, Fabio, Andy C, Goldie ir Gillesas Petersonas. Pasaulinio masto efektas, kurį sukėlė "It's a Jazz thing", pavertė Utah Jazz vienu iš savo kuriamos muzikos srities lyderiu.

 

Nuo to laiko, kai buvo išleistas "It's a Jazz Thing", Utah Jazz papildė pirmaujančių d&b remiksuotojų gretas ir įsitvirtino greta tokių vardų, kaip High Contrast ir Danny Byrd. Luke‘as Wilsonas yra padaręs remiksus tokiems žmonėms kaip Wiley (Atlantic Records / Warner), Tricky (Domino Records), Lethal Bizzle (Search & Destroy / V2), Serani (Island Records / Universal) ir Yo Majesty.

 

Po dvejus metus trukusių "It's a Jazz Thing" turų, aprėpusių visą pasaulį, šis disko žokėjus, prodiuseris ir išskirtinis remikseris 2010 metų vasarą grįžo su nauju ir nepakartojamu šedevru, pavadintu "Vintage". Kartu su prisijungusiomis žvaigždėmis – tokiomis, kaip multimilioninius įrašų tiražus parduodantis "Royksopp" vokalistas Chelonis R Jonesas, drum and bass legenda Jonny L (XL Recordings), Soul:R, MC Conrad & DRS ir galingieji "Ragga Twins" – šis neprilygstamas funko alchemikas yra pasirengęs žengti žingsnį į sunkiai nuspėjamas platybes ir suleisti šokių aikštėms dar vieną aukščiausios rūšies future-funk ir lengvo soulo injekciją. Tai reta, rafinuota ir neįtikėtina šokių muzika, praturtinta dosniomis melodijomis, šviežiais ritmais ir tikrai originaliais soulo pavyzdžiais.

 

Atrodo, kurdamas "Vintage" L. Wilsonas sėmėsi įkvėpimo iš tokių stilių kaip jazz, soul, funk ir tai pripažintų dauguma, tačiau, pasak paties Luke‘o, vis dėlto pagrindinis šio albumo įkvėpėjas buvo progresyvus rokas – "Dream Theater", "Marillion", "Genesis". "Kurdamas aš daug eksperimentavau, stengiausi neprisirišti prie vieno stiliaus, ieškojau įdomesnio skambesio. Esu naudojęs 50-ųjų bliuzo motyvų ir kitų garsų, kuriuos retas kas sugalvotų panaudoti drum&bass stiliuje", - teigia L. Wilsonas.

 

Jausmingo pobūdžio elektrinis visapusiškumas Luke'ą Wilsoną padarė vienu iš geidžiamiausių disko žokėjų tarptautinėje scenoje. Kokių siurprizų pateiks atlikėjas, sužinosime vasario 10 dieną Vilniuje, Profsąjungų rūmuose (V. Mykolaičio-Putino g. 5) įsikūrusioje "Kolonų salėje".

 

Daugiau:

 

http://www.utahjazz.co.uk/

http://soundcloud.com/utah-jazz

http://www.myspace.com/utahjazz

http://www.discogs.com/artist/Utah+Jazz

http://www.rolldabeats.com/artist/utah_jazz

https://www.facebook.com/UtahJazzMusic?ref=ts